Jste zde

Sbírka Postavme školu v Africe 2011, v Písku 12.10.

Hlavní záložky

Datum a čas akce: 
12.10.2011 8:00

 

I letos se písečtí skauti přihlásili ke stovkám dalších, kteří budou po celé republice vybírat příspěvky na ulicích v rámci akce pořádané organizacemi Junák a Člověk v tísni: Postavme školu v Africe. Jedná se o sbírku, kterou skauti spolupořádají ve spolupráci s organizací Člověk v tísni , o.p.s. Skauti se do akce zapojují organizací sbírky v ČR - tj. zajištěním všech potřebných formalit k organizaci sbírky, zajištění samotnho výběru finančních darů, organizací podpůrných akcí ke zvýšení povědomí o problémech vzdělanosti v cílových zemích.

V Písku bude sbírka probíhat 12.10.2011 od rána do pozdních odpoledních hodin. U Kamenného mostu na straně "U Slona"  bude stát informační stánek. Skautky a skauti budou procházet město s kasičkami, do kterých budete moci finančně přispět. Vybrané peníze budou použity na stavbu škol a zajištění základních pomůcek pro děti v Etiopii.

V rámci doprovodného programu   Vás srdečně zveme do Skautského domu u Putimské brány od 14 do 16 hod na promítání filmů o etiopských školách.

Ač různých humanitárních sbírek je kolem nás nepřeberné množství, tato akce má mezi nimi výsadní postavení z několika důvodů:
1.  sbírka je pořádána s renomovanou humanitární organizací s dlouhou tradicí a zkušenostmi
2. sbírka se soustředí na oblast zlepšování přístupu ke vzdělávání v několik vybraných afrických zemích
3. využití finančních darů je přímé a pečlivě kontrolované (sami si můžete ověřit např. zde)
4. sbírka má dlouhou tradici a kontinuitu (jedná se již o 7. ročník, od vzniku spolupráce se na projektu podílelo celkem 234 oddílů, což je asi 23 460 skautů a skautek, kteří společně dokázali vybrat téměř 3 500 000 Kč)

V minulém roce se v Písku podařilo vybrat 20 000 Kč. Za tuto částku se dá pořídit například 66 pytlů cementu, 4 000 propisek, nebo 10 000 ořezávátek. Těšíme se, že se letos podaří tuto částku překonat.

Základní informace o projektu: zde

Informace o realizovaných výsledcích projektu: zde

Možnosti jak ke sbírce přispět: zde

 

Komentáře

Celkem se vybralo 10.688 Kč. Děkujeme všem přispěvatelům a hlavně taky skautům a skautkám s pokladničkami, kteří i přes nepřízeň počasí svoji snahu nevzdali!