Jste zde

Postavme školu v Africe 2013

Hlavní záložky

Datum a čas akce: 
9.10.2013 7:30 - 17:00

"Ne každé dítě v Etiopii může chodit do školy. Často prostě proto, že v jeho okolí žádná škola není. Etiopie je jednou z nejchudších zemí světa a polovina jejích obyvatel je negramotná. Budováním škol a vzděláváním místních učitelů se snažíme lidem pomoci dostat se ze začarovaného kruhu chudoby. Doposud jsme v Etiopii vybudovali 14 škol pro tisíce dětí. Tyto děti mají velkou šanci se ve společnosti dobře uplatnit a pozvednout tak její celkovou úroveň."

www.skolavafrice.cz

http://www.skolavafrice.cz/cdn/image/carousel-4.jpg

Sbírka "Postavme školu v Africe" se bude letos za spolupráce píseckých skautů s organizací Člověk v tísni o.p.s. konat ve středu 9. října od 7:30 až do 17:00. Naší snahou bude oslovit co nejvíce kolemjdoucích, vysvětlit a popsat jim situaci v Etiopii a požádat je o dobrovolný příspěvek na zrealizování škol a vůbec na vytvoření potřebného zázemí pro nejzákladnější vzdělávání právě v této africké oblasti. Kromě toho budeme v našem infostánku u Kamenného mostu (u kavárny Johanka) plně k dispozici pro veřejnost - k podání dalších informací o sbírce či o samotné Etiopii. Mimo to se zde bude nabízet "nefalšovaná :)" etiopská káva, možnost soutěžit o placku/samolepku Afrika a řada dalších drobných aktivit podbarvených africkou hudbou a fotografiemi.

Navštivte náš infostánek u Kamenného mostu a přispějte na úspěšný dlouhodobý projekt výstavby škol v Africe.

 

 

Informace od halvího organizátora, Svižníka: povedlo se vybrat téměř 20 tisíc! (19 730,- Kč) Palec nahoru. Gratulace všem zúčastněným.

Komentáře

Fotky od Xsilta TADY.

Článek o sbírce na Píseckém světě!