Jste zde

Oslava 90/20 let skautů v Písku

Někteří možná vědí, jiní ještě ne, během roku by se měl dozvědět každý: Písečtí skauti oslaví 90 let od založení a 20 let od obnovení činnosti skautského hnutí v Písku. V rámci oslav je naplánována série akcí pro širokou veřejnost i "užší skautskou veřejnost". První z akcí otevřených veřejnosti byla Velká městká hra u příležitosti 28. října - založení republiky. Hra se uskutečnila, jak název napovídá, 28.10.2009. Velmi příjemným překvapením byl nemalý zájem veřejnosti (celkem 107 registrovaných účastníků). Podrobné výsledky, popisy jednotlivých zastavení, soutěžní otázky a správné odpovědi a mnoho dalšího naleznete na oficiálním webu Velké městské hry zde.

Další akce v rámci Oslav 90/20 let skautingu v Písku začínají dostávat přesnější obrysy. Předvánoční besídka v divadle Pod Čarou se uskuteční 19.12.2009 (zapište si do diářů:)). Od 14:00 do 17:00 vás čeká odpolední komponovaný program v podání jednotlivých píseckých skautských středisek, výstava fotografií z mezinárodních skautských akcí, hry, soutěže, promítání fotek a krátkých skautských filmů. Na odpolední část zveme zejména rodiče světlušek, vlčat, skautek a skautů, ale i bývalé skauty a všechny ostatní, kteří by měli zájem se přijít kouknout. Večerní program bude začínat 19:12 (přesně), večer nám zpestří skupina Beelee beat z Deellee. Vstupné na večerní program bude 99 Kč.

Dále se můžete těšit například na výstavu na téma "Skauti v Písku před 90/20 lety a nyní" či vydání Almanachu píseckého skautingu.

Připomínáme Soutěž o návrh nejlepšího loga k oslavám 90/20 let skautů v Písku.

Update: Tisková zpráva - Velká městská hra u příležitosti připomenutí vzniku Československé republiky.

PřílohaVelikost
Image icon Velka mestska hra - plakat.jpg80.21 KB